Bartek tło post

***

AKTUALIZACJA [20.04.2018]:

Bartek klinika

18.04. Bartosz przeszedł w zagranicznej klinice cewnikowanie, które miało wykazać, co dalej z jego serduszkiem. 19.04. cała rodzina opuściła szpital, a lekarze uznali, że chłopiec zaskoczył wszystkich swoją siłą i na razie może wrócić do domu, bo kolejna operacja nie będzie, póki co, potrzebna. Kolejne miesiące pokażą, czy wszystko jest u Bartka w porządku, czekają go liczne kontrole i powrót do kliniki za pół roku. Zbiórka #SerduszkoBartka trwa nadal – wszelkie zebrane środki będą przekazywane na dalsze specjalistyczne leczenie oraz pokrycie kosztów dotychczasowego.

AKTUALIZACJA [5.03.2018]:

Bartek urodzony

Bartek szczęśliwie przyszedł na świat 4 marca 2018 roku. Okazuje się, że prawdopodobnie – bo lekarze wciąż obserwują i rozważają sytuację – już na starcie będzie musiał przejść nie jedną, a przynajmniej 3 operacje, by można było uratować jego serduszko. Nasza Fundacja, na prośbę rodziców, kontynuuje więc akcję #SerduszkoBartka i zbiórkę prowadzoną w ramach jej działania – zebrane środki będą przekazane na kolejne operacje i dalsze etapy leczenia naszego Podopiecznego.

***

 

Bartosz – dla nas już po prostu Bartek, nasz nowy Podopieczny – jeszcze nie zdążył nas poznać i nie wie, jak bardzo czekamy, by usłyszeć, że u niego wszystko OK… a to dlatego, że Bartek jest jeszcze w brzuszku Mamy. Kinga i Mateusz, wspaniali, niezwykle silni Rodzice chłopca, walczą o jego życie; nasza Fundacja dołącza do tej walki z wielką nadzieją i wielkim optymizmem, tym bardziej że czas znów pędzi jak szalony: Bartek przeszedł już jedną operację w łonie Mamy, a tę najważniejszą trzeba będzie wykonać, gdy pierwszy raz zapłacze – rodzina musi się pojawić w klinice już 21 lutego!

Cóż można powiedzieć, kiedy o życie walczy zupełnie bezbronna istota? Kiedy potrzeba miliardów dobrych myśli i gotowych do działania rąk, by dać tej – już kochanej i upragnionej – istocie jedną małą iskierkę szansy… Gdy cały świat powinien się zatrzymać i zrobić wszystko, aby narodziło się jedno maleństwo…

    IMG_2075 zdjecie usg5 zdjecie fundacja2

Zapatrzone w rodziców małe oczka, pierwsze uśmiechy i słowa, spokojny sen, wspólne radosne chwile, nauka i takie momenty, których nie da się opisać bez wzruszenia – żeby to wszystko się zdarzyło, maleńkiemu Bartoszowi potrzebna jest nasza wspólna pomoc. Chłopiec ma wrodzoną wadę serca – krytyczną stenozę aortalną ze znacznie upośledzoną funkcją lewej komory. W specjalistycznej klinice w Niemczech mogą mu pomóc, czuwając na dbezpiecznym przyjściem malucha na świat i – jeśli tylko będzie to możliwe – wykonując natychmiastową operację serduszka. 

A my? My musimy wspólnie zebrać 350 000 złotych, by 21.02.2018 r. ta wspaniała rodzina mogła zostać przyjęta w klinice i usłyszeć spokojne bicie serca dzielnego chłopca! Doskonale wiemy, że jesteście nieskończenie wielką siłą, która jest w stanie dokonać tej potężnej pracy i podarować Bartkowi oraz jego rodzicom szansę na rodzinne szczęście, dlatego znów gorąco, całym serduchem prosimy: pomóżcie, bo tylko z Wami jesteśmy w stanie wygrać szczęśliwe narodziny Bartka i jego zdrowe serduszko! 

 

Bartka można wesprzeć, przesyłając środki pieniężne na konto Funduszu Wspierania Osób Najbardziej Potrzebujących: 80 1240 4650 1111 0010 7184 5718 – z dopiskiem: Bartek 06

[Do przelewów z zagranicy potrzebny jest IBAN: PL 80 1240 4650 1111 0010 7184 5718]

 

 DOŁĄCZ DO WYDARZENIA #SERDUSZKO BARTKA 

 

***

Bartek i jego rodzice znajdują się także pod opieką Fundacji na rzecz dzieci z wadami serca „Cor Infantis”, tej organizacji można też przekazać 1% podatku na rzecz chłopca.  Podczas pierwszego etapu zbiórki rodzinie pomagała także Fundacja Siepomaga. Zebrane na początku 350 000 złotych zostało przekazane na poród i I etap korekcji wady serca; trwa zbiórka na kolejne etapy leczenia.