SerceTanzanii - WWW tło

Kochani, zdarzyła się bardzo ważna rzecz! Nasze zbiórki przyborów szkolnych, mleka i innych artykułów dla dzieciaków, które udało się zorganizować dzięki Waszym wielkim sercom i które sukcesywnie wspomagają potrzebujące osoby z Tanzanii, doprowadziły nas do poznania pewnego człowieka…

Pan Nicholaus to 41-letni Tanzańczyk, ojciec i dziadek – możecie go poznać w filmiku na końcu posta. Jedyna osoba utrzymująca rodzinę, podopieczny Ośrodka Zdrowia św. o. Pio prowadzonego przez siostry elżbietanki – misjonarki z Polski, z którymi współpracujemy. W ramach misji sióstr, które z wielkim oddaniem opiekują się na miejscu chorymi i potrzebującymi, oraz pomocy miejscowych i polskich lekarzy, Pan Nicholaus przeszedł badania i konsultacje. Zgłosił się z dusznościami, z trudnościami w wysiłku fizycznym (mógł przejść ok. 50 m bez problemów), kołataniem serca i uciskiem w klatce piersiowej. Lekarze postawili diagnozę i wprowadzili leczenie farmakologiczne, ale już wtedy było wiadomo, że to poważna wada serca* i jak najszybciej trzeba będzie zrobić operację, na którą został skierowany. 

         1 2 3

Niestety na tę operację nie ma środków. Gdy Pan Nicholaus pojawił się w marcu tego roku na kontroli, bez duszności mógł przejść już tylko kilka kroków, jego stan się pogorszył, pojawiło się krwioplucie. Lekarze powiedzieli jasno: wada serca ma charakter nieodwracalny i postępujący, a niewykonanie operacji pozostawi mu kilka miesięcy życia. Nie możemy mu nie pomóc! Otwieramy zbiórkę #SerceTanzanii i w tej nagłej sytuacji wręcz błagamy Was o wsparcie! Musimy zebrać 10 000 000 TSH (tanzańskich szylingów), co przekłada się na ok. 4 000 euro, a więc ponad 17 000 zł. Jak najszybciej. Inaczej Nicholaus w przeciągu kilku miesięcy umrze. 

Pana Nicholausa można wesprzeć, przesyłając środki pieniężne na konto naszego Funduszu Pomocowego: 80 1240 4650 1111 0010 7184 5718 – z dopiskiem: #SerceTanzanii

[Do przelewów z zagranicy potrzebny jest IBAN: PL 80 1240 4650 1111 0010 7184 5718]

lub posłużyć się przelewem online poprzez naszą stronę www.wygrajmysiebie.pl

powiekszone serceProsimy Was, pomóżcie! Sercem Tanzanii, jak każdego innego miejsca na świecie, są ludzie, którzy tam żyją, których serca wciąż biją. Zatrzymanie choć jednego z nich bez żadnych prób ratunku, gdy pojawia się taka szansa i razem możemy zrobić wiele, by je ratować, to sprzeciw wobec wzajemnej miłości, która winna nas skłaniać ku sobie. Tak prosto. Codziennie siostry elżbietanki, lekarze, wolontariusze z naszego kraju pokonują mnóstwo trudności, o których nawet nam się nie śni, i próbują ratować te serca w Tanzanii. Jeśli zdarzyło się, że połączył nas obecny czas, sytuacja, człowiek, Wasze wsparcie w czasie zbiórek, potrzeba – musimy zrobić wszystko, co możliwe. Jesteśmy razem, tylko razem mamy SUPER MOCE, którymi codziennie wspieramy i ratujemy tyle osób. Zobaczcie, ile dobra udało się już dzięki Wam uczynić! Uratujmy razem Nicholausa!

* Lekarze zdiagnozowali u Pana Nicholausa ciężkie, poreumatyczne zwężenie zastawki mitralnej z umiarkowaną niedomykalnością, z wtórną, umiarkowaną niedomykalnością zastawki trójdzielnej, nadciśnieniem płucnym. Wtórna do wady serca niewydolność serca w okresie NYHA III. Po konsultacji w marcu 2019 r. stwierdzono znaczne poszerzenie sylwetki serca, zastój krwi w krążeniu płucnym wtórny do wady, bez zagęszczeń w miąższu płucnym. Diagnozę potwierdził polski lekarz kardiolog dr n. med. Pan Robert Ryczek, który przeprowadzał badania Pana Nicholausa. 

Zdjęcia, nagranie echa serca i film z Panem Nicholausem zostały nam udostępnione przez siostry misjonarki w celu organizacji interwencyjnej pomocy w ratowaniu jego życia. Kampania została otwarta w trybie specjalnym ze względu na potrzebę udzielenia natychmiastowej pomocy.