Olek i Marysia 11

Aktualizacja

„Marysia jest obecnie po operacji nóżki oraz po rehabilitacji pooperacyjnej. Operacja udała się pomyślnie lecz stopa nadal nie jest taka jakby chcieli lekarze. Marysia ma jak narazie orteze korygująca stopę. W styczniu lub lutym mamy mieć konsultacje z lekarzem. Wtedy dowiemy się co dalej. Pewnym jest, że Marysia późną wiosna/latem będzie mieć zabieg wyciągnięcia zespolenia z obecnej operowanej nogi i przy okazji operowana drugą nóżkę.. Przypuszczalny koszt z wcześniejszych doświadczeń około 300 tys. Marysia również będzie uczęszczać na turnusy rehabilitacyjne równolegle z Olusiem. Oluś jest po konsultacjach oraz kolejnym turnusie rehabilitacyjnym. Kolejny szykuje się w lutym i wtedy również zamiana ortez. Oluś jest kwalifikowany do operacji osteotomie derotującą. Operacja to koszt około 140 tysięcy złotych.”
Pani Ewelina
Mama Olusia i marysi

HISTORIA OLKA I MARYSI

Dzieciaki są cudnym rodzeństwem, które przyszło na świat już w 27. tygodniu ciąży; spieszyli się do kochania i jako małe okruszki, urodzone za wcześnie, ważyły 595 g – to Marysia – i 1095 g – to Oluś. Maleńcy i dzielnie walczą o każdy dzień swojego dzieciństwa, a nie jest to łatwe, bo tak wczesne pojawienie się na świecie naraziło oboje na poważne powikłania. Rodzeństwo musiało się zacząć mierzyć z dysplazją oskrzelowo-płucną, retinopatią wcześniaczą, wylewami do mózgu i niedokrwistością. To naprawdę zbyt wiele dla tych dzieci, a do tego doszły jeszcze operacje. Jej braciszek potrzebuje nade wszystko rehabilitacji ze specjalistami, to dzięki niej, mając szesnaście miesięcy, zaczął raczkować i dostał duże szanse, by dobrze rozwijać się ruchowo. Jak widzicie, leczenie, rehabilitacja i codzienna praca pomagają i dzieciaki mogą wygrać z kolejnymi trudnościami!

Do tego zwycięstwa niezmiernie jednak mocno potrzebują Waszego wsparcia, bo te wszystkie operacje i działania związane z leczeniem to nie tylko wysokie koszta finansowe, ale i ból, i pytania, i codzienne troski. Marysia i Olek potrzebują troski, mega dużego wsparcia w codziennej walce o zdrowie i pracy nad sprawnością.

Przekaż darowiznę

Olka i Marysię można wesprzeć, przesyłając środki pieniężne na konto naszego Funduszu Pomocowego: 80 1240 4650 1111 0010 7184 5718 – z dopiskiem: Olek i Marysia 11

Zorganizuj zbiórkę

Możesz zorganizować kwestę dla rodzeństwa np. w szkole, w pracy czy w lokalnej parafii. Pieniądze ze zbiórki zostaną przekazane na leczenie Olka i Marysi.