Oliwier 10 - nowe tło WWW

Nieustannie walczymy o zdrowie naszego małego Bohatera – Oliwierka. Dziękujemy Wam bardzo za zaangażowanie i pomoc! Co słychać u naszego chłopaka? Ostatnie cztery miesiące były bardzo intensywne, zarówno dla Oliwiera i jego Rodziny, jak i dla nas. Pamiętacie jego historię – urodził się zdrowy, ale po pół roku przestał gaworzyć, nie podnosił główki, nie potrafił siadać. Po trudnym diagnozowaniu okazało się, że dotknęły go inne postacie uogólnionej padaczki i zespołów padaczkowych, to padaczka lekooporna, ataki są bardzo groźne i zagrażają jego życiu. Do tego dochodzi niskie napięcie mięśniowe i ataksja, czyli zaburzenia koordynacji ruchowej ciała; a po dalszych badaniach genetycznych i metabolicznych kolejna diagnoza: u Oliwierka stwierdzono bardzo rzadką chorobę, która w Polsce nie ma nawet nazwy ani artykułów czy publikacji naukowych – to niedobór HIBCH.

Oliwier5Co teraz możemy zrobić, by mu nadal pomagać?
Przed Oliwierkiem długa droga – specjalistyczne rehabilitacje, skomplikowane badania, wyjazdy związane z leczeniem. Być może jego dalsze leczenie będzie musiało się odbywać poza granicami naszego kraju. Aktualnie dzielny maluch jest pod opieką rehabilitantów, którzy wspomagają jego rozwój. Bez specjalistycznej rehabilitacji jego szanse na powrót do zdrowia maleją. Poza rehabilitacjami Oliwier korzysta z komory normobarczycznej oraz wsparcia osteopaty. Ponadto Oliwierek przyjmuje dużo drogich suplementów, które niestety będą mu towarzyszyć w codziennej diecie do końca życia. To wszystko kosztuje, a z powodu rzadkości choroby drogi pomocy są zawężone i często prowadzą naszego chłopca i jego troskliwych Rodziców za granicę. Dlatego musimy mu pomóc!

Trzeba działać szybko!
Młodziutki organizm ma duże możliwości regeneracji, jednocześnie, jeśli nie uda się ustabilizować ataków padaczki, mogą one spowodować nieodwracalne zmiany w organizmie malucha!

 

Oliwierka można wesprzeć, przesyłając środki pieniężne na konto naszego Funduszu Pomocowego: 80 1240 4650 1111 0010 7184 5718 – z dopiskiem: Oliwier 10

[Do przelewów z zagranicy potrzebny jest IBAN: PL 80 1240 4650 1111 0010 7184 5718]

Oliwiergrafa2