Każdy lubi podróże – małe i duże!

Jednak my zapraszamy Was w wyjątkowo ważną podróż. Podróż po zdrowie, która zaczyna się tutaj, w Polsce. Podróż, która może pomóc Naszemu małemu Oliwierkowi.

Oliwierek to nasz mały podróżnik, który z miesiąca na miesiąc w pogoni za zdrowiem pokonuje tysiące kilometrów, odwiedzając rożnego rodzaju fizjoterapie, terapie, lekarzy, kliniki, komory ciśnieniowe i wiele, wiele innych miejsc, które są potrzebne do walki z jego chorobą.

Chorobą niezwykle rzadką, pierwszą i nieznaną w Polsce, chorobą której przypadki na świecie to jednocyfrowe liczby. Choroby o podłożu genetycznym, mitochondrialnym i metabolicznym, ultra rzadkiej na świecie oraz bardzo skomplikowanej, nie mającej polskiej nazwy – HIBCH DEFICIENCY. Polega ona na nieprawidłowej pracy pewnego enzymu, który ma problem z właściwym rozkładem aminokwasu waliny – praktycznie jest ona w większości produktów, jakie powinien zjadać człowiek, aby rozwijały się jego mięśnie oraz system nerwowy. To tak, jakby szkodziło nam powietrze, którym musimy oddychać. Kolejna diagnostyka, jaka go czeka, to podróż jego krwi do stanów zjednoczonych w celu wykonania najszerszego panelu badań metabolicznych, które pozwolą polepszyć wiedzę na temat choroby oraz pozwolić na wprowadzenie prawidłowego algorytmu żywieniowego, po to, aby wszystkie procesy metaboliczne przebiegały optymalnie pod względem jego choroby. Analizy metaboliczne pozwolą na lepszą suplementację oraz dostosowanie diety, diagnostyka pozwoli wykryć niedobory, obciążenia, nieprawidłowo działające systemy i procesy.

Do USA podróż odbędą materiały do badań oraz dokumentacja medyczna. Jednak, aby można było wykonać szczegółowe badania i wysłać próbki do laboratorium, potrzebujemy aż 1⃣ 5⃣ tysięcy złotych! Dlatego serdecznie zapraszamy Was do wspólnego lotu po odpowiedzi!

Już niedługo zobaczycie jak możecie dołączyć do akcji „Samolot dla Oliwiera” i pomóc naszemu małemu podróżnikowi!

Pamietajmy, że Oliwierka można wesprzeć, przesyłając środki pieniężne na konto Funduszu Pomocowego:
80 1240 4650 1111 0010 7184 5718
– z dopiskiem: Oliwier 10