Podopieczni

PODOPIECZNI

To mali wojownicy, którzy dzięki Funduszowi Pomocowemu otrzymują od Ciebie i od nas pomoc

w zakupie leków

rehabilitacji

w opłaceniu badań

operacji

Przedstawiamy Oliwierka! Jest największym skarbem swoich Rodziców, niezwykle mądrymi oczami patrzy na świat, który chciałby lepiej poznać, no i bardzo potrzebuje naszej wspólnej opieki. Bo młodziutkie życie Oliwiera to także leki, napady padaczki, wizyty w szpitalach, próby rehabilitacji, niepewność.

Dzieciaki są cudnym rodzeństwem, które przyszło na świat już w 27. tygodniu ciąży; spieszyli się do kochania i jako małe okruszki, urodzone za wcześnie, ważyły 595 g – to Marysia – i 1095 g – to Oluś. Maleńcy i dzielnie walczą o każdy dzień swojego dzieciństwa, a nie jest to łatwe, bo tak wczesne pojawienie się na świecie naraziło oboje na poważne powikłania.

Olek to chłopiec z łamliwością kości.

Poznajcie Naszego małego bohatera – Józia! Chłopiec w szóstym tygodniu życia dostał napadów padaczkowych. Wykonano Józiowi badanie genetyczne, wynik niestety wskazał na encefalopatię padaczkową, mutację w genie CDKL5 (zespół Rettopodobny).

Jestem Marysia, mam 5 lat. Zdiagnozowano u mnie padaczkę, torbiele mózgu, MPD, cechy zespołu Arnolda Chiari, wadę wzroku oraz opóźnienie psychoruchowe. Potrzebuję intensywnej rehabilitacji, sprzętu rehabilitacyjnego oraz wsparcia wielu specjalistów.

Sześcioletni Filipek ma zmiany w mózgu i potrzebuje pomocy wielu specjalistów.

Jestem Paulina, mam czternaście lat, choruję na depresję lękową.

Jestem Maja, mam ponad rok.

Jestem wcześniakiem i jestem niewidoma.

Mam 17 lat i takie rozpoznania jak padaczka, upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim, wadę postawy, szmery na serduszku, neurofibromatoze, a teraz jeszcze takie śmieszne coś podejrzewają, że mam zespół Fraxa.

Podopieczni o stabilnej sytuacji

Mam jedną nogę krótszą.

Poznajcie Kubę! Nasz wojownik  ma 11 lat i pochodzi z Dobrej. Kiedy widzimy jego ciepłe, młodziutkie spojrzenie i uśmiechniętą buzię, aż trudno nam uwierzyć, że taki aniołek walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną.