speed-ball (13)

Grają od 4 lat, a już dwa razy zorganizowali Mistrzostwa Polski, założyli ligę, z mistrzostw światowych przywieźli 6 kompletów medali, do tego są młodzi, piekielnie zdolni, no i… mają fajne koszulki 😉

Zawodnicy polskiej reprezentacji speed-ball jadą na kolejne mistrzostwa, tym razem do Egiptu, i chcą pokonać tamtejszych wieloletnich mistrzów na ich własnym terenie, a to dopiero jest prawdziwe wyzwanie! Żeby to się udało, organizują zrzutkę na Reprezentację Polski, którą nasza Fundacja gorąco popiera!

Polska jest najszybciej rozwijającym się w speed-ball’u regionem na świecie. Ten sport w piorunującym tempie podbija serca i ambicje, a wszystko za sprawą Stowarzyszenia Speed-ball Polska, naszego wysportowanego, pełnego pasji i potężnej energii PARTNERA, z którym dbamy o promocję sportu i wspieramy rozwój dzieci i młodzieży.

To właśnie młodzi przedstawiciele Stowarzyszenie tworzą reprezentację, która bardzo chce pojechać do Egiptu i przywieźć stamtąd zwycięskie medale. Brakuje im tylko kasy, więc właśnie zorganizowali zbiórkę, w ramach której z niezbędnych 28 550 zł zebrać trzeba 20 550 zł. Wylatują 24 października, a więc właściwie został tylko miesiąc, by zebrać potrzebne środki. Stowarzyszenie nie jest jeszcze związkiem sportowym (choć mocno nad tym pracuje) nie może się więc ubiegać o dofinansowanie na poziomie ministerstwa, pieniądze muszą zdobyć sami. Tutaj właśnie potrzeba pełnych serca i odwagi Darczynców!

 

ZOSTAŃ SPONSOREM REPREZENTACJI POLSKI

I ZRZUĆ SIĘ NA ZWYCIĘSTWO! 

 

                                                                      Speed-ball LOGO PRZ   Logo FB

Poznaj naszego Partnera: Speed-ball Polska

 

***

Poniżej można się zapoznać z przygotowanym przez Stowarzyszenie Speed-ball Polska artykułem dotyczącym wyjazdu na mistrzostwa:

 

„Przemysław Wolan mówi: dość! Czas stawić czoło Arabom na Bliskim Wschodzie, na ich warunkach i w ich sporcie! Mowa tu oczywiście o speed-ballu, niezwykle dynamicznej dyscyplinie, która swoimi korzeniami sięga aż do Egiptu. Czołówkę światową stanowią zawodnicy z północy Afryki, Indii i Półwyspu Arabskiego, w tym roku to może się jednak zmienić za sprawą Polaków!

„Przed nami gorący czas, dopiero co udało się nam wyłonić najlepszych wśród biało-czerwonych, a już musimy lecieć do Egiptu, żeby zawalczyć z czołówką światową. Nieustanne treningi, koordynowanie pracy stowarzyszenia i organizowanie niezliczonych turniejów przygotowawczych, z mistrzostwami Polski na czele, to wyzwanie niemal nie do udźwignięcia” – komentuje Przemysław Wolan, prezes Speed-ball Polska.

„W tym sezonie jesteśmy doskonale przygotowani, po zeszłorocznych mistrzostwach świata w Tunezji mamy na koncie pierwsze medale, czujemy że możemy napsuć krwi faworytom na ich podwórku, ale nie jest pewne czy w ogóle kogoś tam wyślemy…” – stwierdza Izabela Janczak- Bizoń, wiceprezes Speed-ball Polska.

W czym tkwi problem? Problemem są niestety pieniądze. Wyjazd reprezentacji Polski do Egiptu to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Lwią część udało się już zdobyć, sponsorzy przychylnie spoglądają na tę spektakularną dyscyplinę sportu, dzięki temu zainteresowaniu brakuje już naprawdę niewiele. Sukces jest na wyciągnięcie ręki.

Nasi sportowcy na miejscu potrzebują tylko absolutnego minimum. Zakwaterowanie na czas mistrzostw, przeloty, podstawowe zaopatrzenie w sprzęt w Egipcie. „Miesiące treningu w Polsce muszą zaprocentować na turnieju, ale żeby tak się stało, musimy tam po prostu być” – puentuje całą sprawę Przemysław Wolan.

Czy można pomóc naszym? Można! Od niedawna ruszyła zbiórka na portalu https://zrzutka.pl/sbp. Zachęcamy osoby prywatne i firmy do kontaktu ze Speed-ball Polska. Pomóc można nie tylko za pośrednictwem wpłat, istnieją możliwości współpracy i wsparcia sportowców poprzez pomoc w transporcie, wsparciu w zakwaterowaniu czy zabezpieczeniu ich pobytu na miejscu.

Speed-Ball w Polsce rozwija się niezwykle dynamicznie od trzech lat. W tym czasie udało się na naszej ziemi zorganizować dwukrotnie mistrzostwa kraju. Wśród światowej czołówki coraz wyraźniej dobijamy się o swoje, czego dowodem są brązowe medale oraz wysokie miejsca we wszystkich kategoriach, jakie udało się nam zdobyć podczas czempionatu w Tunezji.

Wiemy, że pomożecie nam spuścić łomot Arabom na ich ziemi! Wrócimy z medalami!”