Ł09 TŁO

***

AKTUALIZACJA [7.11.2018]

7 listopada 2018 r. Łukaszek odszedł od nas, otoczony swoimi najbliższymi, we własnym domu, po bardzo ciężkiej chorobie i jeszcze cięższej walce. Niech odpoczywa w pokoju, w naszej pamięci pozostanie zawsze jako wielki wojownik i niezwykły Bohater. 

***

Koniec wakacji, zaczyna się nowy rok fundacyjny, już wkrótce ruszymy w świat w poszukiwaniu nowych, dzielnych, niepokonanych Wolontariuszy, a tymczasem… łapiemy wszystkie dobre serca gotowe do pomocy, bo właśnie przyjęliśmy nowego Podopiecznego – poznajcie Łukasza!

              Ł09 3     Ł09 6     Ł09 2

Nasz mały wojownik ma 6 lat, czwórkę rodzeństwa i pochodzi z Wierzbanowej. Kiedy widzimy jego ciepłe, młodziutkie spojrzenie i uśmiechniętą buzię, aż trudno nam uwierzyć, że taki aniołek walczy od lipca 2017 roku z ostrą białaczką limfoblastyczną. Łukasz poddaje się leczeniu w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu, przechodzi bardzo intensywną i ciężką chemioterapię, która bardzo źle wpływa na jego samopoczucie i pracę organizmu – chłopiec wielokrotnie przyjmowany był na OIOMie w sytuacji zagrożenia życia, a to za każdym razem uderza w niego i jego Rodzinę bólem, wielkim strachem i stresem. W kwietniu tego roku Łukasza dotknęło porażenie nerwu twarzowego po lewej stronie, a tydzień później – po prawej; później były kolejne badania, diagnozy, aż wreszcie jeszcze mocniejsza chemioterapia.

Lekarze dają Łukaszowi szansę… Pomóc może terapia oparta na nierefundowanym leku BLINCYTO, którego przyjmowanie może zwrócić chłopcu zdrowie, dzieciństwo bez bólu i codzienną radość. Wiemy, że to może się udać i wiemy, że to może się stać dzięki Wam! Dlatego prosimy Was z całych sił – nie zostawiajcie Łukasza samego w tej walce, podarujcie mu szansę, wyruszcie z nim w tę wielką wyprawę po zdrowie. Całkowity koszt tej pomocy to prawie 150 000 złotych, na co składa się – według najnowszych i aktualizowanych na bieżąco informacji o zdrowiu chłopca – niejedna dawka i… bardzo mało czasu, by zabezpieczyć możliwość leczenia Łukasza. My już odpalamy naszą energię, zabezpieczamy środki finansowe i gorąco prosimy Was o wsparcie!

Łukasza można wesprzeć, przesyłając środki pieniężne na konto Funduszu Pomocowego: 80 1240 4650 1111 0010 7184 5718 – z dopiskiem: Łukasz 09

[Do przelewów z zagranicy potrzebny jest IBAN: PL 80 1240 4650 1111 0010 7184 5718]

 

***

Łukasza wspiera też bardzo mocno „BĄDŹMY RAZEM” – Stowarzyszenie Hospicyjne w Wiśniowej

Hospicjum LOGO