Początek roku i pierwsze miesiące wiosny obfitowały w mnóstwo wydarzeń, akcji i działań, w ramach których kontynuowaliśmy naszą misję i aktywnie rozwijaliśmy nasze wspólne możliwości. Oto krótkie podsumowanie tych wymagających i owocnych tygodni.

Byliśmy w Laponii! 

Ryga, Tallin, Helsinki, Rovaniemi – 1 lutego śmiałkowie z naszej wolontariackiej ekipy wyruszyli na Koło Podbiegunowe, by dostarczyć list Patryka, naszego podopiecznego, samemu św. Mikołajowi! Misja została wypełniona, a Patryk nie tak dawno wrócił z leczenia w Stanach i cieszy się zdrowiem!

1a  1c  1b1d

***

Wsparliśmy młodych KULTURAlnych!

Na początku lutego Fundacja podpisała porozumienie o współpracy z licealistami, którzy stworzyli bardzo ciekawy projekt Z Kulturą przez Kraków, w ramach wsparcia – jako Partner projektu – patronujemy z radością inicjatywom tych młodych ludzi i promujemy ich działania oraz niesamowitą energię w przestrzeni szeroko pojętej kultury. 

2b  akademia-kutlury  2a

***

Graliśmy w SPEED-BALL!

Działo się na sportowo! W weekend 17-19 lutego w Krakowie odbył się I Europejski Speed-ball Camp, który wspieraliśmy naszą obecnością i pomocą. Zawodnicy z mnóstwa polskich miast, z Francji, Niemiec, Słowacji, sportowe emocje, cudowna rywalizacja i nasi partnerzy oraz główni organizatorzy, czyli ekipa Stowarzyszenia Speed-ball Polska – to było coś!

 3b  3a  3c 

***

Wspieraliśmy, filmowaliśmy i byliśmy w eterze!

Rozpoczynającą się wiosnę witaliśmy pełni optymizmu i energii! Przekazaliśmy wsparcie finansowe dla podopiecznych Klubu Sportowego Bieżanowianka, patronując młodym i zdolnym piłkarzom oraz zapaśnikom, rozmawialiśmy z dziennikarkami radiopryzmat.pl i opublikowaliśmy film Bieżanowie i Prokocimiu, stworzony przez nasza grupę projektową – Młodzieżową Radę Dzielnicy XII. 

5b   5c   5a

***

Zrobiliśmy sobie fundacyjny wyjazd!

W kwietniu Wolontariusze naszej Fundacji wraz z Koordynatorami wyjechali na kilkudniową wiosenną wycieczkę, by trochę odpocząć, nabrać sił do dalszej pracy i po prostu fajnie się bawić. Ojcowski Park Narodowy, wspólne gry, grillowanie i długie wieczory pełne były kreatywności, spotkań oraz… baaardzo pomysłowych aktywności, co zresztą uwieczniły aparaty fotograficzne. 

6a  6b  6c  6d 6e 6f 6g 6h 6i

***

Jedliśmy śniadanie w Koźmicach!

W Koźmicach znów bardzo aktywnie pomagaliśmy organizować Koźmickie Śniadanie, z którego dochód przeznaczony był na naszego nowego podopiecznego, Szymona, któremu chcemy pomóc w sfinansowaniu rehabilitacji. Było pyszne jedzenie, mnóstwo współpracy, wspaniali goście, długie śniadaniowe rozmowy i koncert Renaty Przemyk z koźmickim chórem młodzieży! 

7a  7b  7c 7d 7e 7f

***

Nagraliśmy kolejną płytę!

Z początkiem marca rozgościliśmy się w studiu nagrań, by stworzyć nasz nowy muzyczny krążek – płytę „Warto być patriotą!”, na której znalazły się wybrane „biało-czerwone” utwory zagrane i zaśpiewane przez koźmicką młodzież. Sfinansowana z naszego Funduszu Wspierania Inicjatyw Młodzieżowych płyta została oficjalnie zaprezentowana w obecności kombatantów i władz przy Pomniku Pamięci Żołnierzy Związku Walki Zbrojnej – Armii Krajowej z placówki „Sosna-Las” w czasie obchodów majowych świąt patriotycznych.

8a   8b   8c   8d  8e  8f  8g

***

 

Czas na kolejne akcje, wydarzenia i nowe pomysły! Już za niecałe dwa tygodnie specjalna edycja naszej akcji „Proszę, Przepraszam, Dziękuję”, która będzie poświęcona świętowaniu Dnia Matki oraz Dnia Ojca, a potem kolejne wyzwania. Śledźcie naszą stronę i profil na FB – napędza nas niezatrzymana energia młodych ludzi!